काभ्रेको धनपुरी लामा र बिष्णु लामा बिच भाग्ने सल्लाह भइसकेको थियो । तर दाइले सोध्दा धनपुरीले हाँसेर टार्नुभएको थियो । तर उहाँले बिष्णुसँग भागेर बिहे गर्ने निधो गरिसक्नु भएको थियो। धनपुरी भन्दा बिष्णु ५ वर्ष कान्छा हुन् । धनपुरीलाई आफू भन्दा कान्छो केटोसँग विहे गर्ने मन त थिएन । तर मन बसेपछि कसको के लाग्छ र। अर्कातिर विष्णुले कसम खाएका थिए, ‘तिमी भन्दा कान्छो भएपनि तिमीलाई धोका दिन्न ।’ माया बसेपछि उमेरले छेकेन । वल्लोपल्लो कोठामा बस्ने धनपुरी र बिष्णु लामा भालेको डाकमा कसैले थाहा नपाउने गरी भागे। बिहेपछि धनपुरीले घर सम्हाल्नुभयो । बिष्णु ट्रेकिङ जाने विदेशीहरुको सहयोगीको काम गर्थे । दुई छोरा सहित चार जनाको परिवारलाई टे«किङबाट कमाएको पैसाले धान्न मुश्किल थियो । विभिन्न देशबाट आएका विदेशीका सहयोगी बनेका बिष्णुलाई नेदरल्याण्डकी एक महिलालले जीवन साथी बन्न प्रस्ताव राखिन्। बिष्णुले धनपुरीलाई विदेशी महिलाले राखेको प्रस्ताव सुनाए ।

श्रीमानका कुरा सुनेपछि धनपुरीको मनमा अनेक कुरा खेले । श्रीमान्लाई विदेशी महिलाले लगिन् भने कमाइ राम्रो हुन्थ्यो, छोराहरुको भविष्य राम्रो हुन्थ्यो’ धनपुरीले भन्नुभयो, यही सोचेर श्रीमानलाई विदेशी महिलासँग बिहे गर्न अनुमती दिएँ।’ बिष्णु भने ती महिलासँग बिहे गर्ने पक्षमा थिएनन् । बुढोले मानेका थिएनन्, मेरै करले बिहे गरेका हुन्,’ धनपुरीले भन्नुभयो । उहाँले श्रीमानको बिहे विदेशी महिलासँग गराइ दिनुभयो । ११ वर्ष र ९ वर्षका छोरा जन्ती बनेका बिहेमा परिवारको मूलीको भूमिका धनपुरी आफैंले निभाउनु भएको थियो। नेपाली महिलाले त हिजोआज बुढो छोड्न थाले, विदेशी महिला बस्छे जस्तो लागेन बिहे गराइदिएँ,’ धनपुरीले श्रीमानको दोस्रो बिहे आफैले गरिदिनुको कारण बताउनुभयो। सौताको पीडालाई छोराहरुको भविष्यको सपनाले भरिदिएको थियो । श्रीमानलाई नेदरल्याण्ड पठाउन पाए छोराहरुले राम्रो स्कुल पढ्थे, आफ्नो फरिया फेरिन्थ्यो भन्ने धनपुरीको आशा थियो । विदेशी महिला पनि मिजासिलो थिइन् । नाम थियो ‘फ्लावर’ । मान्छे पनि फूल जस्तै । धनपुरीका छोराहरुलाई साह्रै माया गर्थिन् ।

उनले छोराहरुलाई विदेश फर्कनु अघि नै काठमाडौंमा ल्याएर स्कुल भर्ना गरिदिएकी थिइन् । कहिल्यै स्कुलमा पाइला नपरेका बिष्णुले फ्लावरसँग बिहे गर्नकै लागि अंग्रेजी भाषा समेत पढेका थिए। नेदरल्याण्डबाट फ्लावर र बिष्णु वर्षै पिच्छे दसैं तिहार मनाउन नेपाल आउँथे । दोस्रो बिहे गरेका कारण उनीहरुको परिवारमा मनमुटाव पनि थिएन् । काभ्रेको तिमालमै बस्ने धनपुरी पनि श्रीमानले बिहे गरेको एक वर्षपछि काठमाडौं आउनुभयो । काठमाडौंको कोठामा लाग्ने खर्च र छोरा पढाउने शुल्क सबै नेदरल्याण्डबाट आउँथ्यो । वर्षको एकपटक परिवारका सबै सदस्यको भेट हुन्थ्यो। फ्लावर र बिष्णु नेदरल्याण्डमा ५ वर्ष सँगै बसे । ५ वर्ष पछि धनपुरीको अड्कल झैं उनले बिष्णुलाई छाडेर नेदरल्याड कै नागरिकसँग बिहे गरिन् । आफूले सोचेजस्तै भएपछि धनपुरी पनि खुसी हुनुभयो। श्रीमतीले बिहे गर्दिएकी महिलासँग छोडपत्र भएपछि बिष्णुले केही समयपछि फेरि अर्की नेपालीभाषी महिलासित बिहे गरे । बिष्णु र फ्लावरका बालबच्चा थिएनन् । बिष्णुले आफ्नै खुसीले तेस्रो बिहे गरेकीबाट भने दुई छोरी छन् ।

धनपुरीले ती सौतालाई देख्नु भएको छैन् । फ्लावर झैं बिष्णुकी तेस्री श्रीमती धनपुरी र छोराहरुसँग नजिक पनि छैनन्। विष्णु नेदरल्याण्ड गएको १३ वर्ष भयो । १३ वर्षमा धनपुरीको जीवनमा धेरै परिवर्तन भएको छ । अहिले उहाँको जेठो छोरा रोजगारीका लागि युएई गएका छन् । बिष्णुले बेलाबेलामा पैसा पठाइरहन्छन् । तर तीन महिनादेखि विष्णु धनपुरीसँग रिसाएका छन् । बोलचाल छैन् । तर खर्चबर्च चाहिँ पठाइरहन्छन्। उमेरले ५० लागेकी धनपुरीको मुहारको चमक उस्तै छ । नहाँसी बोल्नुहुन्न । सन्तोकी भएर पनि हो कि धनपुरी ५० वर्षकी झै देखिनुहुन्न् । श्रीमानको बिहे गरिदिएकोमा उहाँलाई कुनै पछुतो छैन् । कमाउने विकल्प नहुँदा अर्कोसँग बिहे गरेर पढाएका छोराले राम्रो बाटो समातेनन् भनेर श्रीमान रिसाएका हुन की झैं लाग्छ धनपुरीलाई आफूले सोचेजस्तै भएपछि धनपुरी पनि खुसी हुनुभयो। श्रीमतीले बिहे गर्दिएकी महिलासँग छोडपत्र भएपछि बिष्णुले केही समयपछि फेरि अर्की नेपालीभाषी महिलासित बिहे गरे । बिष्णु र फ्लावरका बालबच्चा थिएनन् । बिष्णुले आफ्नै खुसीले तेस्रो बिहे गरेकीबाट भने दुई छोरी छन् ।

यो पनी पढ्नुहोस्>>> शास्त्रका अनुसार यी राशि हुने प्रेमी प्रेमिका कहिले पनि छुट्दैनन् । जानिराख्नुहोस् काठमाडौँ । ज्योतिष शास्त्रका अनुसार केही यस्ता राशिहरू पनि छन् जुन राशि भएका प्रेमी प्रेमिका कहिलेपनी छुट्दैनन् । उनीहरूको सम्बन्छ एकदमै बलियो हुन्छ । शास्त्रका अनुसार नै १२ राशि रहेका हुन्छन् । ती राशि अनुसार मानिसको स्वभाव आचरण फरक रहेको हुन्छ । ज्योतिष शास्त्रका अनुसार मानिसहरूको प्रेम सम्बन्छ पनि फरक फरक हुने कुरा ज्योतिषहरू बताउँछन् । त्यस कारणले कुन कुन राशिका व्यक्तिहरूको प्रेम सम्बन्ध बलियो हुन्छ त? हेर्नुहोस् उक्त राशिफलहरूः मिथुन र तुला : मिथुन राशी र तुला राशीको प्रेम सम्बन्ध निकै राम्रो रहेको छ । यी दुई राशी भएकाहरुको शारिरिक वा मानसिक दुवै रुपले मिल्ने हुन्छन्।

सिंह र तुला : यी दुई राशी भएका व्यक्तिहरु पनि सामाजिक रुपमा निकेै मन पराइन्छ। समाजमा आकर्षक भएर प्रस्तुत हुने हुँदा यो जोडीलाई सबैले आकर्षकको केन्द्र बनाएको हुन्छन्। मेष र कुम्भ : हरेक समय एक अर्कालाई साथ दिने भएकाले यी दुई राशी भएका व्यक्तिहरु एक अर्काप्रति आकर्षक हुने गर्छन्। वृष र वृश्चिक : एक अर्कालाई सम्मान गर्ने भएकाले यी दुई राशी भएका व्यक्तिहरु नेतृत्वको विषयमा कहिल्यै झगडा गर्दैनन्।वृष र कन्या : यी राशी भएका व्यक्तिहरु एक अर्कालाई बुझ्ने र बुझाउन सक्ने भएकाले निकै राम्रो मानिएको छ। उनीहरुले घर परिवारमा स्थिरता आवश्यक हुने गर्छ। सिंह र धनु : एक अर्काको बिचमा आत्माविश्वास बढी रहेकाले दुवैले सक्दो सहयोग गर्ने गर्छन्। कन्या र मकर : यी दुई राशी भएको व्यक्तिहरु आफ्नो सम्बन्धमा इमान्दार हुने गर्छन्।

एक अपसमा कहिल्यै झुट नबोल्ने भएकाले उनीहरुको सम्बन्ध बलियो हुन्छ। मिथुन र कुम्भ : जीवनभरी हरेक उतारचढावलाई आपसको समझदारीमा पार गर्ने भएकाले उनीहरुको सम्बन्ध बलियो हुन्छ। यी ४ राशिका महिला विवाह पछि श्रीमानको घरमा राज गर्छन् । जानिराख्नुहोस् शास्त्रका अनुसार यी राशि भएका महिलाहरूले आफ्नो श्रीमानको खासै कुरा नसुन्ने आफ्नै मर्जी चलाउने, दाम, साम, दण्डभेदको समेत प्रयोग गर्ने गर्छन् । घर परिवारमा हुने हरेक प्रकारको निर्णयमा पनि आफ्नै राज गर्ने अरूको कुरा नसुन्ने र देखावटी गर्न मन पार्ने भएका कारण यस राशि भएका महिलाहरू अरूलाई देखाउनको लागि भएता पनि काम भने गर्ने गर्दछन् । नेतृत्व भूमिका निभाउने खुबी हुने गर्दछ भने परिवारमा हुने हरेक कार्यमा समेत अगाडी हुने भएका कारण परिवारमा यस राशि भएका बुहारीहरूले राज गर्ने गर्छन् ।

कन्या राशि : यो राशी भएका महिलाहरुमा श्रीमानलाई सजिलै काबुमा राख्ने क्षमता हुन्छ । यी राशी भएका महिलाहरु आफ्नो कर्मघरमा आफ्नो उपस्थिति बलियो रुपमा प्रस्तुत गर्ने गर्छन । आफ्नो पतिलाई नियन्त्रणमा राख्नको लागि साम, दाम,दण्ड, भेदको समेत प्रयोग गर्न पछि पर्दैनन् । यस राशिका महिलाहरु आफ्नो कर्मघरलाई स्वर्ग बनाउन हर सम्भव प्रयत्न गरिरहन्छन्। वृश्चिक राशी : यो राशी भएका महिलाहरु अफ्ठ्यारो परिस्थतिमा रुष्ट रहेका व्यक्तिलाई आफ्नो पक्षमा पार्न सक्ने क्षमताका हुन्छन् । यस राशिका महिलाहरु आफ्नो पतिलाई पनि आफ्नो नियन्त्रणमा राख्ने गर्छन् । पतिको कुरा सुन्दै परिवारमा राज गर्ने यस राशिका महिलाहरु आफ्नो कुरा राख्न अलिकति पनि डराउदैनन् । परिवारको हरेक कार्यमा आफै हावी हुने आदत यिनीहरुमा हुन्छ ।

कर्कट राशि : यो राशी भएका महिलाहरु जिद्दी हुन्छन् । साथै अरुलाई सहजै मनाउन सक्ने खुबी यिनीहरुमा हुन्छ । घर परिवारमा हुने हरेक कार्यको निर्णयमा आफ्नै प्रभाव जमाउने खालका हुन्छन् । श्रीमानलाई मनाउन यिनलाई कुनै कठिनाई हुँदैन । कर्कट राशि भएका बुहारीले घरमा राजनै गर्छन् । सिंह राशि : यो राशी हुने महिला व्यवहारमा अत्याधिक जिद्दी मानिने र आफ्नो पतिलाई जिद्दीलेनै नियन्त्रणमा राख्न सक्षम हुने गर्छन । कर्मघरमा हुने हरेक कार्यमा आफ्नो संलग्नता कायम राख्न खप्पिस हुनाले आफ्नो कर्मघरमै राज नै गर्ने गर्छन् । यस राशिका महिलाहरुसँग हरेक परिस्थितिमा आफ्नै तरिकाले समस्याको समाधान गर्ने खुबी हुन्छ । यी ३ राशि भएका युवती, जसले पुरुषलाई पहिलो भेटमै फिदा बनाउँछन् । ज्योतिष शास्त्रका अनुसार १२ राशि हुने गर्दछन् ।

यी १२ राशि अनुसार व्यक्तिको स्वभाव, चरित्र पनि फरक हुने गर्दछ । राशि अनुसार भविष्य, स्वभाव, चरित्रलाई सजिलै नियाल्न सक्ने ज्योतिष शास्त्रले बताएको छ । यस्ता कतिपय राशि पनि छन् जसले अन्य व्यक्तिहरूलाई सजिलै आकर्षण गर्न सक्ने शक्ति दिएको हुन्छ । आज हामी तपाइहरूलाई ती राशिको बारेमा बताउनेछौ जुन राशि भएका युवती देखेर पुरुषहरू फिदा हुने गर्दछन् । हेरौँ ती राशिहरू वृष राशि- वृष राशि हुने युवतीको व्यक्तित्व निकै आकर्षक हुन्छ । पहिलो भेटमै पुरुषहरू यी राशिका युवतीप्रति आकर्षित हुने गर्दछन्। यो राशिका युवती निकै मेहेनती हुन्छन् र आफूले गरेको काममा सहजै लक्ष्य हासिल गर्छन्। यिनीहरूको बोल्ने शैली एवं सुन्दरताले सबैको मन लोभ्याउन सक्छ ।

यिनीहरू सौन्दर्य एवं कलाप्रेमी हुन्छन् । कला क्षेत्रमा सजिलै सफलता हात पार्न सक्छन् । यिनीहरूको दिमागमा सदैव थुप्रै योजनाहरू बनिरहेका हुन्छन् । मिथुन राशि- मिथुन राशिका युवती झट्ट हेर्दा निकै सुन्दर तथा आकर्षक मानिन्छन्। यिनीहरूको स्वभावले पुरुषहरूलाई सजिलै आकर्षक गर्ने गर्दछ। यिनीहरूको पुरुष साथी अधिक हुन्छन् । महिला मित्रहरू पनि कम हुँदैनन्। यो राशिका युवतीमा अर्काको मनको कुरा बुझ्ने अलौकिक क्षमता हुन्छ। यिनीहरू बहुमुखी प्रतिभाका धनी तथा चलाखीपूर्ण तरिकाले काम गर्ने खालका हुन्छन्। यिनीहरू दिमाग लगाउनुपर्ने वा बुद्धिसँग सम्बन्धित काममा बढी सफल हुन्छन्। वृश्चिक राशि- वृश्चिक राशिका युवतीको स्वभाव, व्यवहार एवं चालचलन आकर्षक मानिन्छ।

यिनीहरूमा अर्काको मनको कुरा थाहा पाउने क्षमता हुन्छ । यो राशिका युवती हेर्दा बढी सुन्दर नभए तापनि यिनीहरूमा एक किसिमको फरक चुम्कीय आकर्षण हुन्छ। यिनीहरूको कुराकानी गर्ने आफ्नै प्रकारको विशेष शैली हुन्छ। यो राशिका युवती बहादुर तर भावुक हुन्छन् । यिनीहरूको मस्तिष्क तीक्ष्ण हुन्छ। यिनीहरूलाई कसैले पनि सजिलै बेवकुफ बनाउन सक्दैन। यिनीहरुलाई सबै कुरामा सफा चाहिन्छ। यि ३ राशी हुने छोरी बुहारी हुन्छन् लक्ष्मी समान, घरलाई बनाउँछन् स्वर्ग फरक फरक राशि अनुसार मानिसमा हुने भाग्य र व्यवहार फरक हुने गर्दछ । विवाहको सम्बन्धमा पनि राशि अनुसारको वैवाहिक सम्बन्ध साथै परिवाको निर्धारण रहने गर्दछ। ज्योतिषशास्त्रका यी तल दिइएका उल्लिखित राशि हुने युवतीहरू धेरै सफल र राम्रा बुहारी बन्न सक्छन्।

वृष राशीः वृष राशि हुने युवतीहरु धेरैनै समझदार हुन्छन्। आफ्नो मात्र खुशी मात्र नभई पूरै परिवारको खुशीलाई यस राशि हुनेहरु प्राथमिकतामा राख्छन्। अभावमा पनि चित्त बुजाउन सक्ने हुँदा परिवार माथि आइलाग्ने हरेक दुखमा वृष राशि हुने बुहारीहरुले साथ दिन्छन्। शहनशक्तिले भरिपूर्ण हुनाले पनि यस राशि हुने बुहारीहरु उत्कृष्ट मानिन्छन्। निर्णय लिने मामलामा पनि यस राशि हुनेहरु समझदार मानिन्छन्। कन्या राशिः कन्या राशि हुने महिलाहरु शान्त स्वभावका हुन्छन्। कुनै पनि विषयमा छिट्टै प्रतिक्रिया जनाउँदैनन्। कलह देखि पनि कन्या राशिहुनेहरु टाढा रहन रुचाउँछन्। जसकारण बुहारीको रुपमा कन्या राशि हुने युवतीहरु उदाहरणनै बन्न सक्छन्। परिवारको हरेक कार्यमा आफ्नो सहभागिता जनाउने हुँदा परिवार खुशी रहन सक्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *